Menu

Otwarte

Życie.. samo życie..

novembre

No to tak. Jako że zmieniłam siłownię, przysługiwało mi mierzenie zawartości siebie. Spuśćmy zasłonę milczenia na same kilogramy, chamy jedne, natomiast okazało się, że przez ponad miesiąc ubyło mi dwa kilo tłuszczu, a przybył kilogram mięśni. Ludzie, mam to na papierze, kilogram mięśnia mi przybyło! Dołożyłam sobie ostatnio pół godziny rowerka; stawiam kindla przed sobą i czytam, a nogi kręcą.

Oraz. Jako że lecą mi garściami włosy i paznokcie (czy paznokcie lecą garściami? Hm...), poszłam do dermatologa, niech mi da jakieś cudo. Dała, eureka, biotynę i wzięła krew pod mikroskop. I teraz - ja się nie znam - czy jest na sali lekarz? - mam hemoglobinę bardzo ładną, jak na mnie oczywiście, 12,4, za to coś, co się nazywa Ferritin, mam skandalicznie poniżej normy. Podobno jest to białko zatrzymujące żelazo we krwi, ale tu się mogę mylić, bo czytałam po chińsku. Koniec końców medycyna orzekła, że łykanie tabletek z żelaza to bez sensu, zapraszamy na wlewkę. Poszłam więc w czwartek na imprezę; wyglądało jak piersiówka taka zero dwa, ale w środku była sól fizjologiczna. Po kilku minutach piguła wbiła się grubą igłą do piersiówki i wstrzyknęła fiolkę brązowego płynu. Podobno żelaza. Dziwne uczucie, do tej pory było w drugą stronę, szłam do RCKiK, oddawałam krew, dostawałam czekolady i gites. A tu leżę, igła wbita, ale tym razem mnie karmią. No dopsz. Za tydzień powtórka z rozrywki i w grudniu sprawdzimy, czy to coś pomogło, czy nie.

Mąż się tylko obawia (o własną skórę się obawia...), co to będzie, jak ja po tym żelazie dostanę obiecanego kopa energii. No co, piwnica jest do sprzątania. Myślę, że to będzie pierwszy objaw. Piwnica.

Młodemu kończą się ferie jesienne, staremu kończy się miejmy nadzieję przeziębienie (życzymy zdrowia, ile można w domu siedzieć!!). Jeszcze tylko niedziela i od poniedziałku wracamy do utartego rytmu. Co prawda tylko na tydzień, bo lecimy do Polski, ale zawsze.

Tymczasem jest sobota wieczór, najlepszy moment, aby... pouczyć się niemca.

© Otwarte
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci